HIPOTERAPIA

Hipoterapia realizowana jest przez wykwalifikowanego hipoterapeutę zgodnie z zaleceniami lekarza kierującego na hipoterapię i we współpracy z innymi specjalistami prowadzącymi danego pacjenta.

Podczas pierwszego spotkania z rodzicem lub opiekunem ustalamy wskazania i przeciwwskazania na podstawie informacji otrzymanych od lekarza prowadzącego. Ważna jest dla nas również informacja od innych specjalistów współpracujących z pacjentem (np. rehabilitant, logopeda). Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu z opiekunem. Na podstawie zebranych informacji dowiadujemy się jakie pacjent ma przyzwyczajenia, czego pacjent nie lubi, co mu sprawia przyjemność, co go motywuje, co frustruje. Te wszystkie informacje są dla nas wstępem do ułożenia programu terapii, do określenia celów bliższych i dalszych, rozmawiam z opiekunami nt. rokowań i spodziewanych efektów.

Standardowy czas trwania jednej z powyżej wymienionych sesji terapeutycznych wynosi 45 minut. Zajęcia są jednak każdorazowo  dobierane do konkretnego, indywidualnego pacjenta dlatego ich czas może się albo wydłużyć albo skrócić. Dokładny czas uzależniony jest od potrzeb i możliwości pacjenta.

Zajęcia odbywają się po okazaniu skierowania od lekarza prowadzącego pacjenta.
Wszystkie dokumenty weź ze sobą na pierwsze zajęcia. Znajdziesz je w PLIKACH DO POBRANIA.

Kategorie: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *